Ulotki łatwe w edycji

ulotka

Jeżeli chcemy wykonać domowymi metodami np. składane ulotki, warto zastanowić się nad tym, jak takie zadanie wykonać w sposób, który będzie najbardziej wydajny, przemyślany i da nam później odpowiednie narzędzia do odtwarzania efektu naszej pracy. Oczywiście samo zadanie nie brzmi na bardzo trudne, tym bardziej nie ma sensu zlecanie je profesjonalnym projektantom. Jeżeli tylko mamy trochę czasu i chęci możemy dosyć dużo oszczędzić projektując własnoręcznie szablony ulotek, które będziemy mogli wykorzystać później jako wzór do wypełnienia i wydruku, celem uzyskania faktycznych ulotek.

Żeby praca przebiegała jak najpłynniej, należy się odpowiednio przygotować. Ponieważ projekt taki będziemy wykonywali na komputerze osobistym, to warto przyjrzeć się oprogramowaniu, jakie będzie nam potrzebne do wykonania takiego zadania. Wstępnie ważne jest to, z jakiego systemu operacyjnego korzystamy. Niektóre programy są dostępne tak na system Microsoft Windows , ale główną różnicą jest to, że pakiet biurowy, który niewątpliwie będzie nam potrzebny, pakiet biurowy Microsoft Office nie jest dostępny na systemy typu . Na takich systemach znajdziemy prawdopodobnie pakiety , które z kolei są dostępne na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne. Przy tworzeniu projektu, jakim są szablony ulotek jest to o tyle ważne, że niektóre punkty usług nie obsługują plików innych niż pliki Microsoft Office, a wolne pakiety biurowe nie są kompatybilne z ostatnimi wersjami plików, na których operuje pakiet biurowy korporacji z Richmond. Potrzebne nam będą pakiety biurowe, ponieważ w wykonaniu zadania takiego jak na przykład składane ulotki są to aplikacje, które okażą się bardzo pomocne. Głównym powodem jest to, że oferują one zestaw narzędzi do tworzenia szablonów, które uwzględniają różne standardy rozmiaru, różne typy papieru, czy też mogą dzielić stronę zgodnie z różnymi systemami metrycznymi, co może się okazać bardzo przydatne, gdy będziemy tworzyli nasze szablony ulotek. Poza pakietami biurowymi możemy potrzebować bardziej zaawansowanych narzędzi do obróbki graficznej. Na internecie znajdziemy dosyć duży wachlarz takich aplikacji, które będą w stanie operować na różnej maści plikach, które mogą nam być potrzebne, więc nie tylko *.jpg czy *.png, ale również *.tft *.tff i wiele innych. Dobrym przykładem takiej aplikacji, która ponadto jest darmowa, jest edytor obrazów Gimp.

Osobiście z tych dwóch programów polecam jego wersję bezpłatną, ponieważ jest ona równie dobra w edycji i bezpłatna jak Photoshop. Wszystkie ulotki są dostępne w łatwych do edycji warstwach i wystarczy dokonać podstawowych zmian tekstu i ewentualnie podmienić logo, żeby mieć spersonalizowaną ulotkę do własnej firmy, która będzie wyglądała świetnie, niczym wytworzona przez profesjonalne studia. Nawet jeżeli jesteśmy laikami w dziedzinie obróbki grafiki, to tak przygotowane ulotki, dostępne na stronie Themeforest są bardzo łatwe w edycji i wystarczy dosłownie kwadrans żeby się tym pobawić i uzyskać wersję która będzie nas satysfakcjonowała. Potem wystarczy wydrukować je na domowej drukarce, lub wysłać wyeksportowany plik do profesjonalnej drukarni, która wydrukuje nam nasze ulotki i prześle je kurierem.