Porady SEO

W dobie powszechnej informatyzacji również działania reklamowe i promocyjne, czyli szeroko rozumiany marketing, musiały znaleźć (czy może raczej stworzyć sobie…) swoje miejsce w sieci. Jednym z nieodłącznych elementów internetowego marketingu jest pozycjonowanie, czyli wprowadzenie w wybraną witrynę takich zmian, by była ona plasowana jak najwyżej na liście wyszukań dla danej frazy czy słów kluczowych. W ten sposób zapewnia się stronie większą liczbę odwiedzających, a więc i np. potencjalnych klientów jakiejś firmy czy sklepu internetowego. W niniejszym tekście prezentujemy najważniejsze porady seo, czyli wszystkie informacje, bez znajomości których nie można dobrze wypozycjonować swojej strony. Tak więc, ołówki w dłoń! Po pierwsze, to, o czym należy pamiętać, to dobranie dobrych słów kluczowych, które to znajdować będą się w publikowanych na stronie artykułach. Muszą one pasować do branży, w jakiej działamy, czy, po prostu, tematyki naszej strony czy bloga.

Poza tym, nie mogą być zbyt ogólne pozycjonowanie pod frazy zbyt ogólnikowe trwa naprawdę długo. W celu dokonania odpowiedniego doboru słów kluczowych skorzystać możemy ze specjalnie przygotowanych do tego narzędzi, które to analizują potencjał wyszukiwania dla danych słów czy fraz. Sprawdźmy, które nadają się do regularnego umieszczania na stronie najlepiej, wybierzmy kilkanaście spośród nich i skoncentrujmy się na nich. Poza tym, zawsze warto sprawdzać, czy w naszej witrynie poprawnie wykorzystywane są tagi html (w samych tekstach, to podstawa, ale też i np. nagłówkach). Pamiętajmy również, iż niektóre adresy odsyłające do podstron naszej witryny mogą nie być „przyjazne” dla wyszukiwarek. Unikajmy adresów, w których jest zbyt wiele cyferek, dat, nazw kategorii, a brakuje w nich najważniejszej rzeczy, czyli słów kluczowych. Dodatkowo, zadbać należy o wewnętrzne linkowanie strony, czyli umieszczanie przy wpisach linków typu „zobacz więcej”.

Dodatkowe plusy takiego rozwiązania- goście naszej strony będą mogli się łatwo po niej poruszać, a my łatwiej nad nią „zapanujemy”. Jeśli chodzi o wrażenie, jakie w kontakcie z nasza stroną będą mieli internauci, niewątpliwie interesująco prezentują się strony z dużą ilością flashowych elementów. Nie warto jednak z nimi przesadzać, gdyż, nawet dobrze otagowane, są kiepsko odnajdywane w wyszukiwarkach. To tylko garść informacji, ale, miejmy nadzieję, pomocnych! Szczególnie na początku pracy z seo.

seo