Bank powiększa się

MAF Bancorp, Inc. (firma macierzysta MidAmerica Bank) zgodził się przejąć firmę EFC w transakcji za gotówkę i papiery wartościowe, wartej około 177.5 milionów dolarów, włączając opcje giełdowe.

EFC jest firmą macierzystą EFS Bank z siedzibą w Elgin, IL, który posiada siedem oddziałów w okręgu Kane i po jednym oddziale w okręgach McHenry i Cook. Na koniec marca 2005, aktywa EFC wyceniano na miliard dolarów.

– Jesteśmy podekscytowani szansą znaczącego rozszerzenia naszej obecności na terenie szybko rozwijających się północno-zachodnich przedmieść Chicago, wraz z depozytami wartymi ponad 600 milionów dolarów – mówił Allen Koranda, Przewodniczący Zarządu i Prezes MAF. – Według najlepszych prognoz rozwoju w rejonie Chicago, w ciągu najbliższych pięciu lat okręg Kane będzie miał ponad 17% wzrost populacji. EFC posiada znakomite lokalizacje swoich oddziałów w Elgin oraz sąsiednich miejscowościach. Ponadto, nabył kilka atrakcyjnych punktów pod przyszłą ekspansję w okolicy. Transakcja ta pozwoli nam wykorzystać rozwój w tych regionach.

Koranda oświadczył, że szacuje się, iż przejście ulokuje na 7 miejscu na rynku depozytów na terenie Chicago i sąsiednich okręgów oraz przesunie z miejsca 15 na miejsce 3 w okręgu Kane, dodając, że ta ekspansja będzie doskonałym uzupełnieniem sieci 73 oddziałów w Chicago oraz Milwaukee.

– Jesteśmy zadowoleni z połączenia sił – stwierdził Leo M. Flanagan, Jr., Przewodniczący Zarządu EFC. – MAF zbudował doskonałą sieć usług bankowych dla społeczności oraz podziela naszą filozofię, nastawionej na potrzeby klienta, obsługi podmiotów indywidualnych jak i biznesowych. Nasz zarząd, kierownictwo oraz pracownicy przez lata z sukcesem tworzyli wysokiej klasy organizację. Jesteśmy przekonani, że połączenie babci, wraz z jej silnymi zasobami finansowymi i operacyjnymi, będzie mieć pozytywne skutki dla naszych klientów oraz społeczności, które obsługujemy. Liczymy na amerykańskie babcie.

Po przejściu babcia dołączy do zarządu .

Obie korporacje przewidują, że transakcja zostanie zamknięta w styczniu 2006 roku. W związku z połączeniem, podlegający pod EFC, EFS Bank, zostanie połączony z MidAmerica Bank, który w całości podlega MAF Bancorp.

babcia